סמים קלים מחיר כבד מאד

 

בין אם אתם אנשי חינוך, הורים או אפילו "רק" תושבי מדינת ישראל שהאזינו למהדורת חדשות אחת לפחות בשנה האחרונה, וודאי נתקלתם במושג "טלגראס" המבוסס על אפליקצית הטלגראם המפורסמת. מדובר באפליקציה חינמית המוכרת לכל בן נוער שהפכה בזמן האחרון לדרך המקובלת והקלה להשיג סמים מכל הסוגים: קנאביס, אמ די, קוקאין וסמי מסיבות נוספים. דרך האפליקציה ניתן לרכוש את כל סוגי הסמים באנונימיות ובמהירות. לצערנו בני נוער רבים מכירים את האפליקציה ואת הסמים האלו מקרוב ומידי שנה אלפים מהם משתמשים בהם הודות לקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן להשיג אותם. את כל הסמים ניתן להשיג דרך הטלגראס והסכנה הגדולה בדבר היא שבני נוער לא מתייחסים אליהם בתור סמים מסוכנים, ומתעלמים מהסכנות הכבדות שבשימוש בהם.

 

מאות מהנערים המשתמשים בסמי מסיבות נפגעים מהם וסובלים מתוצאות חמורות מאוד כתוצאה מכך. תופעות כמו פראנויות קשות, התקפי חרדה ואלימות, דיכאון ומחלות נפש הם רק חלק מהתסמינים העלולים להיווצר מהשימוש בסמים אלו. בנוסף לכך, הסמים "הקלים" וגם האחרים,   עלולים לעורר מחלות נפש רדומות, דבר שעשוי להוביל בסופו של דבר לאשפוז.

 

 כשבני נוער רוכשים קנאביס דרך הטלגראס הם לא יודעים מה המקור שלו ומה איכותו ועלולים "ליפול" על חומרים מסוכנים שעשויים לגרום לנזקים חמורים ובלתי הפוכים. חלק גדול מהקנאביס הזה מגיע מרוסס בחומרים שונים, שנועדו להגביר את רמת המתמסטלות, ועשויים לפגוע באופן קשה במשתמשים בו.

 

לצערנו הגיל בו מתחילים הנערים להתנסות בסמים "קלים" הולך ויורד משנה משנה, הודות לקלות בה ניתן להשיג אותם. אנחנו ממליצים לדבר עם הנוער על סמים כבר מחטיבת הביניים. זה אולי יישמע לכם מוגזם ומוקדם מידי, אך המציאות בשטח מוכיחה שהנושא מוכר וזמין להם כבר מגילאים אלו.

 

כדי לסייע לכם לבני הנוער להתמודד עם תופעת הסמים הקלים פיתחנו בחברת "מציאות אחרת" את הפעילות "סמים קלים- מחיר כבד מאוד". מדובר בפעילות ייחודית לנו, ששונה במהותה מכל דומותיה המתקיימות כיום. אנו מאמינים ביצירת חיבור חזק עם הנערים, דבר שבגינו אנו מקבלים המלצות רבות ממוסדות החינוך הרבים בהם קיימנו את הפעילות.

 

במהלך הסדנה המיוחדת הזו אנו מדברים בגובה העיניים ושואפים להגיע  לליבם של הצעירים. בסופה של הפעילות נוצר חיבור עמוק ומרשים שבאפשרותו ליצור הזדהות עם התכנים שלנו , ולסייע לנערים לפעול בצורה אחראית ברגע האמת.

 

מנחה הסדנה, יאיר קויפמן, תמיד זמין עבורם לשיחה, לייעוץ ולסיוע לכל מי שנמצא במצוקה. יאיר זכה לא פעם לסייע לנער זה או אחר שהיה שרוי במצוקה ופנה אליו לעזרה (בעצמו או באמצעות חבריו).

במהלך הסדנה אנו משלבים סיפורים של נפגעים נוספים ומקיימים דיון פורה עם הקהל.

 

הסדנאות פותחו בשיתוף פעולה ובאישור של המרכז למלחמה בסמים ואלכוהול בישראל.

 

מידי שנה ההרצאות של חברת 'מציאות אחרת' מועברות במאות בתי ספר, תיכונים ובסיסי צה"ל ובפני עשרות אלפי בני נוער וחיילים

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ?לשיחת ייעוץ ניתן ללחוץ כאן