שאלות נפוצות בתחום סדנאות לנוער סמים, אלכוהול ואלימות

יש לך שאלה?

אספנו עבורך את השאלות הנפוצות בתחום, במידה ויש לך שאלות נוספות, ניתן למלא את הטופס ונשמח לעזור 

למי מיועדות הסדנאות של 'מציאות אחרת' ?

הסדנאות מותאמות בכל פעם לקהל היעד הספציפי ולכן ניתן להפעילן במקומות שונים: תיכונים, חטיבות ביניים, בתי ספר יסודיים, קיבוצים, מושבים ותנועות נוער, וכן בצה”ל, משרד החינוך, רשות שדות התעופה, אוניברסיטאות, מכללות ועוד.

 

אילו נושאים מקיפות הסדנאות של חברת 'מציאות אחרת' ?

חברת ‘מציאות אחרת’ מתמחה בפיתוח סדנאות ייחודיות בנושאי התנהגויות סיכוניות של בני נוער- התמודדות עם אלכוהול, התנסות בסמים קלים וקשים, פגיעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים, בעיות אכילה (אנורקסיה, בולמיה), לחץ חברתי, הטרדה וניצול, למידה והפנמה של ערכים ועוד.

 

האם ניתן להזמים את הסדנאות לכל מקום בארץ?

הסדנאות מופעלות בכל רחבי הארץ. חברת ‘מציאות אחרת’ תגיע לכל מקום אליו תזמינו אותה, תיפגש עימכם ותבנה יחד איתכם את הסדנא המותאמת ספציפית לקהל היעד שלכם.

 

האם ניתן לערוך שינויים בסדנאות הקיימות ?

בוודאי, ניתן ואפילו מומלץ להתאים את תכני הסדנא ודרך העברתה לגיל המשתתפים, לחוויותיהם ולבעיות הקיימות בקרבם. אנו נוהגים לערוך בבוקר הסדנא מפגש מקדים עם היועצת, רכזת השכבה או האחראי על הזמנת הסדנא ומנסים להבין את הבעיות העומדות על הפרק ואת המטרות בהבאת הסדנא וכך מתאימים את התכנים כך שיענו על הצרכים בצורה הטובה ביותר.

 

יש לי רעיון לסדנה חדשה, האם ניתן לבצע אותו ?

בהחלט. יאיר, מייסד חברת 'מציאות אחרת' והוגה הסדנאות פתוח תמיד לרעיונות חדשים ושמח ליצור סדנאות והפעלות חדשות בנושאים ספציפיים- גם אם מדובר בנושאים הדורשים בנייה מראש של תסריטים מפורטים מאוד. עשינו זאת בעבר עם יחידות שונות בצבא ובמשרד הבטחון ונשמח לעשות זאת גם עבורכם.

 

מהוא משחק מכוון ?

משחק מכוון הוא הדרך הייחודית בה מועברות רוב הסדנאות של חברת 'מציאות אחרת': מפעילי הסדנא עובדים עם סיטואציות מובנות מראש, אך לא מפורטות ברמת התסריט. המקום המזמין בוחר מראש משתתפים, שבבוקר הסדנא נפגשים עם השחקנים, משתפים אותם בחוויותיהם האישיות, בונים עימם לפרטי פרטים את הסיטואציה המוצגת ומתאמנים עליה. בשעת הפעילות מציגים המשתתפים ביחד עם השחקנים על הבמה וכך הופכים לשחקנים ראשיים בסדנא של עצמם.

מה הם היתרונות של המשחק המכוון ?

השיתוף בחוויות האישיות והדיבור "בגובה העיניים" יוצרים לגיטימציה למפעיל, מביאים לאווירה של פתיחות וקבלה ומאפשרים הפנמה טובה יותר של המסרים בסדנא. הסדנאות מותאמות בכל פעם לקהל היעד הספציפי ולכן ניתן להפעילן במקומות שונים: תיכונים, חטיבות ביניים, בתי ספר יסודיים, קיבוצים, מושבים ותנועות נוער, וכן בצה"ל, משרד החינוך ועוד. המשחק המכוון מאפשר לחדור לנפשם של בני הנוער ולחולל שינוי אמיתי. המשתתפים בסדנא לא רואים עוד הצגה או שומעים הרצאה שכבר שמעו פעמים רבות קודם, ושלא השפיעה עליהם כהוא זה. במקום זאת, הם רואים את עצמם או את חבריהם מתמודדים על הבמה עם מצבים לא פשוטים הלקוחים מחיי היומיום שלהם והנוגעים להם אישית, ובאמצעות ניתוחם לעומק הם מבינים מה לא בסדר בסיטואציה, כיצד אפשר להתמודד עימה ומה עליהם לעשות בפעם הבאה שזה קורה להם באמת.

מה הופך את הסדנאות של המשחק המכוון לייחודיות?

את הסדנאות מעבירים מדריכים מוסמכים או שחקנים מקצועיים שחוו על בשרם את החוויות עליהן מדברים בסדנאות. הם מדברים עם הקהל בשפתו וכך מאפשרים אווירה של פתיחות וקבלה, יוצרים לגיטימציה לעצמם ומאפשרים הפנמה טובה יותר של המסרים.

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ?

נשמח לעזור, ניתן למלא את הפרטים בדף צור קשר או לשלוח לנו וואטצסאפ