אלימות זה לא משחק

האלימות בחברה הישראלית הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש..

מחקרים שונים בתחום החינוך מצאו שישנן סיבות רבות לעובדה שלבני הנוער ישנה נטייה למעשי אלימות.

זו יכולה להיות העובדה שהם צעירים יחסית, לא מאוזנים הורמונלית לעיתים ונוטים לאימפולסיביות, פעמים רבות מתוך חוסר מודעות ותובנה להשלכות של המעשים שלהם וגם העובדה שהסביבה בה אנו חיים רוויה באלימות.

הנערים רוצים "להוכיח" שהם חזקים, "לצאת גברים", הם מושפעים חברתית וחשים בלחץ לפעמים גם להיסחף לתוך מאבקים וריבים כדי להגן "על כבודם". הסיבה לביצוע מעשי האלימות – שהיא חשובה כשלעצמה – היא משנית לכך שחשוב להשקיע מאמצים רבים ככל הניתן בלנסות ולמנוע אותם ואת תוצאותיהם ההרסניות.

 

ישנם סוגים שונים של אלימות, והמשותף לכולם, הוא שהם מלווים בפגיעות קשות ומובילים לתוצאות חמורות. ישנה אלימות פיזית (כלפי חברים ואפילו מורים),ישנה אלימות מילולית רבה, אלימות רגשית וחברתית (שמתבצעת פעמים רבות בחסות הרשתות החברתיות השונות), אלימות מינית וונדליזם (שהוא אלימות כלפי רכוש).

 

אני  רואה באלימות הגואה מכת מדינה ומאמין שניתן לשנות את הדברים מן היסוד. אני מאמין בהשפעת הפעילות שלי – באמצעות כלים מתאימים, ניתוח סרטונים וכתבות ביחד הנערים, אני מצליח לשוחח עם בני הנוער ולתת להם כלים ותובנות להתמודדות עם מצבי לחץ, סיטואציות חברתיות קשות, ואיך להימנע מהן ויותר חשוב – להביא אותם לידי מודעות ותובנה לתוצאותיה הקשות של אלימות לסוגיה, גם כשהיא לא מופנית כלפיהם. אני מקיים דיון מעמיק, באווירה פתוחה ודרכו מביא לשינוי מחשבתי והתנהגותי עמוק.

 

אורך הפעילות כשיעור והיא מתבצעת בכיתות אורגניות.

ניתן לקיים עד 6 סבבים ביום.

את הפעילות אני מעביר, בעל נסיון של 14 שנה בהרצאות ופעילויות בתחום ההתנהגויות בסיכון בקרב בני נוער וצעירים ומניעתן.

 

הפעילות מיועדת למסגרות שונות- בתי-ספר, תנועות נוער, קיבוצים ומושבים ועוד, וניתן להתאים את תכניה ודרך העברתה לגיל התלמידים, לחוויותיהם ולבעיות הקיימות בשכבה. אנו ממליצים לערוך בבוקר הפעילות מפגש מקדים עם היועצת ורכזת השכבה

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ?לשיחת ייעוץ ניתן לשלוח הודעה