הטרדה זה לא משחק גם ברשתות החברתיות

 

תקופת הנעורים אינה תקופה פשוטה ולעיתים היא אף מלווה בתופעות הטרדה שונות. הטרדה היא נפוצה בקרב ילדים ובני נוער, ועם כניסתם של אמצעים טכנולוגים כאלה ואחרים, הפכה התופעה להיות נפוצה אף יותר. מדובר בתופעה שלא פשוט כלל להתמודד איתה ופעמים רבות אף קשה לזהות אותה.

 

כדי לסייע בהתמודדות פיתחנו בחברת "מציאות אחרת" את הסדנה "הטרדה היא לא משחק". הפעילות בסדנה פותחה בשיתוף עם יועצים חינוכיים מקצועיים ומטרתה לסייע בהתמודדות עם נושא ההטרדות. הסדנה מסייעת לנערים בהבנה של רגשותיהם ומקנה להם כלים כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר במצבים של הטרדות שונות (בניהן גם הטרדות מיניות).

 

"הטרדה היא לא משחק" היא פעילות שונה וייחודית לנו ולא עוד הרצאה טרחנית שאינה תואמת את אופיים של בני הנוער. הפעילות מועברת ע"י הצגה, שבה משתפים הנערים פעולה עם שחקנים מקצועיים, וביחד הם מגיעים לתובנות חשובות בנושא. ע"י המשחק המכוון מתחדדים בקרב הנערים מונחים שונים , כמו הטרדה מינית למשל, וכן מתעורר דיון חשוב ופורה. הפעילות שלנו מהווה קרקע פורייה לפיתוח תהליכים בבית הספר וליצירת שינוי מחשבתי מהותי.

 

כפי שכבר ציינו, העידן הטכנולוגי הביא עימו אתגרים חדשים והרחיב משמעותית את ההטרדות מהן עלולים לסבול בני הנוער. הפייסבוק, הווטסאפ ורשתות חברתיות נוספות עלולים לשמש כלי לביצוע הטרדות חמורות ביותר. במהלך הסדנא אנו מתייחסים גם להטרדות טכנולוגיות הכוללות פרסום סרטונים ותמונות, העלאת תכנים פוגעניים, חרמות ועוד. תופעות אלו עשויות לגרום לתוצאות חמורות שמתחילות בירידה בהישגים הלימודים ועשויות להסתיים בפגיעות נפשיות קשות. אנו מעניקים למשתתפים כלים להתמודדות עם ההטרדות הללו ומסייעים להם לנהוג באחראיות כשהם נתקלים במצבים מסוג זה.

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ? לתיאום שיחה ניתן להקליק כאן