יאיר קויפמן

חיים במציאות אחרת

'מציאות אחרת' הוקמה על סמך ניסיונו האישי של יאיר קויפמן, קיבוצניק ולוחם בצה"ל, בוגר החוג לקולנוע במכללת ספיר, שכתב, הפיק וביים את הסרט "אבודים לרגע" – דרמה עלילתית אוטוביוגרפית העוסקת בפגיעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים "קלים". הסרט זכה להצלחה אדירה והוקרן בסינמטק ת"א, סינמטקים רבים בארץ ובפסטיבלים רבים בחו"ל.

 

בזמן הקרנות הסרט ובעקבות הדיונים שהתפתחו אחרי הצפייה בו, יאיר הבין שהוא רוצה לעשות שינוי. כך, מתוך תחושת שליחות עזה, הוא החל לחקור את הנושא, נפגש עם עשרות מטפלים ומטופלים ואסף את סיפוריהם האישיים. באמצעות הסיפורים שאסף, פותחה יחד עם מרכז הדרכה של הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, סדנת "אבודים לרגע" שמשלבת את חוויותיו האישיות בשימוש בסמים יחד עם מידע מהימן על נזקי הסמים.

 

בעקבות הצלחת הסדנא, נוספו מגוון סדנאות נוספות שכולן עוסקות בהתנהגויות מסוכנות בקרב בני הנוער בניהן: צריכת אלכוהול, פגיעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים קלים , לחץ חברתי , הטרדה וניצול , קבלת האחר  ועוד. הסדנאות מועברות על ידי יאיר יחד עם שחקנים מקצועיים, המוסמכים מטעם מרכז ההדרכה של הרשות למלחמה בסמים.

 

'מציאות אחרת' הוקמה בכדי להשיג שינוי מחשבתי והתנהגותי בקרב בני הנוער. מהסיבה הזו הסדנאות מועברות בדרך של משחק מכוון ובשיתוף הקהל. ההשתתפות הפעילה של הקהל במהלך הסדנאות, ובנוסף הצגת הדברים בשפתם של בני הנוער מובילה לאווירה של פתיחות שמסייעת להפנמת המסרים ויוצרת שינוי מחשבתי אמיתי. מהסיבה הזו, ב-'מציאות אחרת' שמים דגש על החוויות האישיות של המשתתפים עצמם.

16+נסיון בתחום
30+מרצים
520+הרצאות

כתבה בערוץ הכנסת

יאיר קויפמן

הייתי שנתיים בדיכאון קליני, זה כמו להיות אוהד הפועל תל אביב – אתה בדיכאון שלא נגמר

מציאות אחרת

'מציאות אחרת' פועלת כבר למעלה מ-7 שנים והסדנאות השונות מומלצות בחום ע"י גופים מקצועיים וציבוריים רבים  החל מבתי ספר ועד למשרד החינוך והביטחון.

סדנאות

הסדנאות  מיועדות הן עבור בני הנוער והן עבור המבוגרים ומותאמות ספציפית למוסד חינוכי (יסודי עד תיכון), קיבוצים, מושבים, תנועות נוער, צה"ל, משרד החינוך ועוד. 

רוצים סדנה ייחודית?

צריכים סיוע והכוונה לבני הנוער? מעוניינים בסדנא למבוגרים? 
מוזמנים ליצור קשר ויחד נראה מה הכי מתאים עבורכם.

משובים של לקוחות

מה מספרים על הסדנאות שלנו

'מציאות אחרת פועלת כבר למעלה מ-7 שנים והסדנאות השונות מומלצות בחום ע"י גופים מקצועיים וציבוריים רבים  כגון מבתי ספר ותיכונים, קיבוצים, חברות, ארגונים ומשרד החינוך והביטחון.