תנו צ’אנס

הסכסוך הערבי-יהודי הוא ארוך שנים ופוגע בכולנו. שנים של סכסוך עקוב מדם והקרע שמעמיק מידי יום גורר בעקבותיו קורבנות כל-כך רבים. הסכסוך בין הערבים לבין היהודים משפיע רבות גם על בני הנוער ולפיכך הוא נוגע לעתיד של כולנו.

 

מוסדות חינוכיים רבים מנסים בדרכים שונות להתמודד עם הסכסוך הערבי יהודי ומקיימים מפגשים מסוגים שונים שמטרתם לשוחח על הפחדים ועל התוצאות שנגרמו לאורך השנים בעקבות הסכסוך. הדיונים והשיחות המתקיימות בבתי הספר הם חשובים לאין שיעור אולם לא תמיד הם משיגים את התוצאות הרצויות.

 

אנחנו בחברת "מציאות אחרת" יצרנו אלטרנטיבה לאותם מפגשים המתקיימים כעת, אלטרנטיבה שביכולתה להשיג תוצאות משמעותיות. במהלך הסדנה "תנו צ'אנס" צופים המשתתפים בסרט "צ'אנס" ולאחריו מתפתח דיון חשוב על הפחד מהשונה ובכלל על השוני בין אוכלוסיות אלו.

 

הסרט "צ'אנס" נעשה ע"י יעקב ארנן, יוצא סיירת מטכ"ל וממקימי קיבוץ הרדוף, ומוחמד סובח, שחקן ובמאי תיאטרון בוגר בית צבי. ארנן וסובח לקחו קבוצה של ערבים ויהודים משפרעם ומהרדוף לאנגליה, לתקופה של חודש, על מנת להתאמן ולהעלות מחזה משותף. הרעיון העומד מאחורי היוזמה הזו הוא שהדרך להתקרב היא פשוט לקיים פעילות משותפת שלא מצריכה דיבורים אינסופיים. הסרט חושף את הבדלי התרבויות, את הדילמות, הקשיים, השאלות החינוכיות ודרכי ההתמודדות של המנחים והמשתתפים.

 

הסרט משמש אותנו במהלך הסדנא ככלי חשוב ומשמעותי שדרכו ניתן לפתח דיון פורה בעל עומק רב. הדיון מציג בפני הנערים את העובדה שלמרות השוני בין האוכלוסיות, כל אחת יכולה ללמוד מהשנייה, דבר שיהפוך אותנו לאנשים שלמים יותר. אנחנו בחברת "מציאות אחרת" מאמינים כי עשייה משותפת בהחלט יכולה להניע את הנערים לתת צ'אנס אמיתי לקשר עם הזר והשונה.

יש לך שאלה? רוצה להתייעץ?לשיחת ייעוץ ניתן לשלוח הודעה