052-662-2921 info@yk-dr.com

מציאות אחרת

הסדנאות שלנו

ברוכים הבאים

למציאות אחרת

סדנאות משנות חשיבה, מונעות התנהגויות מסוכנות
בקרב בני הנוער

העידן הנוכחי בו אנו חיים לא דומה בדבר לאיך שהתנהל העולם בשנים שקדמו לו. הטכנולוגיה נכנסה באופן מובהק לכל תחום ותחום בחיינו והשפיעה רבות עליהם. הסמארטפונים שנפוצים כמעט אצל כולם, הפייסבוק, הווטסאפ, הטוויטר והאינסטגראם הם רק חלק קטן מהדוגמאות לחידושים שהביאה איתם הטכנולוגיה. בני הנוער חשופים לרשתות החברתיות הללו יותר מכולם והם גם אלו שמשתמשים בהן הכי הרבה. קצב החיים החדש הביא איתו אתגרים מרובים בהתמודדויות שחווים הנערים.

השימוש הגובר בטכנולוגיה מוביל אותם לחפש בכל פעם חוויות חדשות ודברים חדשים שירגשו אותם. לכאורה מדובר בסקרנות טבעית ובריאה, אלא שהחוויה הבאה עלולה להתבטא בהתנהגות מסכנת ומסוכנת. דוגמאות בולטות להתנהגויות הללו הן צריכת אלכוהול צריכת סמים (כולל סמי פיצוציות, מריחואנה, חשיש ועוד), הטרדות ברשתות החברתיות , לחץ חברתי , אלימות מסוגים שונים ועוד.

אנו יודעים כיצד לגשת אל בני הנוער
אנחנו בחברת "מציאות אחרת" מאמינים כי הדרך הטובה כדי להגיע לליבם של בני הנוער היא פשוט לדבר בשפתם, לדבר בגובה העיניים שלהם ולדבר באופן שיגרום להם להזדהות עם הדברים. "האני מאמין"
שלנו הוא שהנחה אותנו בפיתוח הסדנאות משנות החשיבה שלנו. מדובר ב סדנאות ייחודיות ומקיפות בנושאים של התנהגויות סיכוניות בקרב בני נוער. מה שמייחד את הסדנאות שלנו הוא שהן מתקיימות באווירה פתוחה וחיובית משום שרק כך ניתן באמת לעודד שינוי מחשבתי בקרב בני הנוער. הסדנאות פותחו לאחר תהליכי חשיבה ממושכים וכוללים, בין היתר, קטעי משחק שמועברים ע"י שחקנים מקצועיים, קטעי וידאו ואמצעי המחשה נוספים.

אחת מהפעילויות המקוריות שפיתחנו היא משחק מכוון , כאשר מדובר למעשה בסדנה שבה השחקנים שלנו מציגים סצינות מתוכננות מראש ומשלבים בהן באופן פעיל את בני הנוער. הסיטואציות שמוצגות במשחק המכוון מתבססות על חוויותיהם האישיות של הנערים ומצליחות לגעת בהם באופן משמעותי.
בנוסף לפעילויות השונות, בונה חברת "מציאות אחרת" תוכניות רב שנתיות ועוסקת בייעוץ לגופים ומוסדות שונים לגבי האופן שבו יש לנהוג עם בני הנוער כדי למנוע תופעות מסוכנות.

כל הסדנאות מותאמות הן לבני הנוער והן להורים ולצוותי החינוך. אנו פוגשים למעלה מ-100,000 בני נוער, הורים וחיילים מידי שנה בבסיסי צה"ל, קיבוצים, ערים ובתי ספר בכל רחבי הארץ. הסדנאות שלנו זוכות לשבחים והמלצות ומוכרות על ידי משרד החינוך.

התנהגויות סיכוניות הן הבעיה של כולנו, אל תתמודדו איתן לבד.
להזמנות ולפרטים נוספים – יאיר קויפמן, טל'- 052-6622921, מייל – info@yk-dr.com.

הכירו את

המדריכים שלנו

 • נטע קרופסקי

  נטע קרופסקי

  נטע קרופסקי

  בוגרת סטודיו למשחק ע"ש ניסן נתיב ירושלים

  B.E.D בחינוך והוראת תאטרון, סמינר הקיבוצים

  M.A.A.T בטיפול בהבעה ויצירה, התמחות בפסיכודרמה, סמינר הקיבוצים

  מורה לתאטרון בתאטרון העירוני הרצליה

  מטפלת באומנויות פרטני וקבוצתי, מתמחה בפסיכודרמה

  מרכזת את המועדון החברתי באגודת ניצן, תל אביב

 • גלי אשכנזי

  גלי אשכנזי

  גלי אשכנזי

  בוגרת סטודיו למשחק ניסן נתיב תל אביב
  זוכת מלגת אלי ליאון 2013
  פרסומות:
  הרשות למלחמה באלכוהול וסמים
  צומת ספרים
  סופרפארם

 • אלינור נייטס קלוגר

  אלינור נייטס קלוגר

  אלינור נייטס קלוגר

  בוגרת ניסן נתיב 2008,
  B.E.D בחינוך והוראת תיאטרון ובימוי
  מכללת סמינר הקיבוצים 2014.
  מורה לתיאטרון בתיכון המושבה ובביה"ס
  החורש בזכרון יעקב

 • אוהד הול

  אוהד הול

  אוהד הול

  בן 37. יליד קיבוץ חצור.
  רס"ן במילואים בסיירת מטכ"ל.
  בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב ת"א
  מופיע בקולנוע ובתאטרון.